Bojovníci s toxínmi v tele

Schopnosť odstrániť toxíny z tela je v dnešnej dobe čoraz dôležitejšie pre udržanie zdravia. Áno, jedovaté látky na nás útočia zo všetkých strán a sú naozaj všade. V jedle ktoré jeme, vo vzduchu ktorý dýchame a v predmetoch, ktoré bežne používame je kopa škodlivých toxínov, ktoré sa dostávajú do nášho tela. Veľa zdravotných problémov s ktorými sa stretávame spôsobuje odklon od zdravého spôsobu života. Zahltenie organizmu jedovatými látkami negatívne ovplyvňuje  fungovanie buniek a  znižuje imunitu. Detox tela je jeden z pilierov vášho zdravia. Priamo ho môžeme ovplyvňovať starostlivosťou o orgány tela, ktoré sa priamo podieľajú na odstraňovaní škodlivín.
 

Pečeň – neľútostný bojovník s toxínmi

   Čo si väčšina z nás pamätá o pečeni, je to, že pomáha pri trávení a je nepriaznivo ovplyvnená nadmernou konzumáciou alkoholu. Okrem filtrovania krvi od toxínov, pečeň produkuje žlč, ktorá pomáha pri rozklade potravy a tiež ukladá glykogén. Akokoľvek je naša pečeň zdravá, niektoré jedlo a samozrejme alkohol, spôsobuje, že pečeň je slabá a náchylná na rôzne choroby a infekcie. Aby ste sa pokúsili o zdravšiu pečeň, máme tu pre Vás 5 super potravín, ktoré by ste určite mali zaradiť do svojho jedálnička.
 
Cibuľa, prírodný detoxikant - pomáha pečeni vykonávať jej funkciu zbavovania sa toxických látok z tela. Najmä u tých, ktorí majú v pečeni tukové zásoby, je veľkým prínosom. Zatiaľ čo väčšina vie o škodlivom účinku alkoholu, mnohí si neuvedomujú skutočnosť, že fajčenie a užívanie drog je pre pečeň rovnako škodlivé. 
 
Listová zelenina - keďže listová zelenina je bohatá na chlorofyl, pomáha s čistením krvi, čo pomáha pečeni ľahšie vykonávať svoju funkciu. Zelenina, ktorá funguje ako ochranný mechanizmus pečene pri boji s toxínmi v tele, tiež pomáha neutralizovať mnohé chemikálie a kovy v tele.
 
Brokolica - okrem detoxikácie organizmu a boji s toxínmi obsahuje brokolica aj minerály a enzýmy, ktoré napomáhajú v boji proti rakovine.
 
Jablko - bohaté na vlákninu, vitamíny, minerály a mnoho ďalších látok, sú nepochybne jedným z najzdravších druhov ovocia, ktoré môžete jesť. Jedno jablko dodá telu až 12%  dennej dávky vlákniny, ktorá stimuluje produkciu žlče, a preto pomáhajú pečeni bojovať s toxínmi v tele.
 
Cvikla -  s vysokým obsahom draslíka, horčíka, vlákniny, fosforu, železa, vitamínov, rastlinných flavonoidov a betakaroténu pomáha čistiť pečeň a je tiež považovaná za prospešnú pri prevencii niektorých typov rakoviny.  Je známa ako skvelý antioxidant.
 

Obličky – utopené toxíny

 Jedy musia z tela von. Obličky sú párový orgán v ktorom dochádza k filtrovaniu krvi, denne až 150 litrov. Spolu so škodlivými látkami dokážu odfiltrovať až 2l moču. Ich nesprávna funkcia môže spôsobiť zavodnenie organizmu a zaplavenie tela jedmi a toxínmi. Naše obličky najviac ohrozujú civilizačné ochorenia - diabetes a vysoký krvný tlak. Tie potom poškodzujú cievy a tým obmedzujú ich funkčnosť. Dobrá správa je, že pre zdravé obličky urobíme najviac, keď si postrážime imunitu.
 

Je naozaj soľ nad zlato?

 
Možno v rozprávke. V skutočnosti je soľ veľmi škodlivá. Pre kvalitnú detoxikáciu organizmu je nutné sa čo najviac vyvarovať slaným jedlám.
 Ak môžete, vyvarujte sa jedlám v reštauráciách. Nikde sa nedopátrate, koľko soli je v dennom menu. Varte si radšej doma z čerstvých surovín, kde môžete mať množstvo soli pod kontrolou. Skúste soľ nahradiť bylinkami. Sú chutné a zdravé. Údeniny sú samostatná kapitola. Nekupujte ich. Množstvo rýchlosoli  pridávaná pri ich výrobe sa počíta na kilogramy. Konzervy a polotovary sú ďalšie potraviny o ktorých zložkách sa moc nedozviete a sú väčšinou plné toxínov.
 

Chcete mať sladký život?

                                                   
  Oslaďte si ho láskou, určite nie cukrom. Vyvarujte sa sladkostí, sladených nápojov a všetkých potravín s pridanými sladidlami. Skúste si namiešať nápoj zo zeleného čaju Matcha. Možno namietnete že cukor je energia. Áno je, ale skúste ju načerpať z čerstvého ovocia, zeleniny alebo strukovín. Nechceme mať predsa život osladený cukrovkou.
 
  Čistenie tela od toxínov nie je až taká zložité, ako sa zdá. Zdravou životosprávou v kombinácii s pohybom na čerstvom vzduchu a vhodnými doplnkami stravy na detox organizmu zistíte už čoskoro pozitívne zmeny na fungovaní vášho tela.
 

Zobraziť v blogu